top of page

צילום מוצר לאמזון

Example of photography

לקדם את המוצר נכון

בניית ליסט טוב למוצר באמזון היא עבודה חשובה ומורכבת הדורשת בדרך-כלל יותר מבעל מקצוע אחד. חלק אינטגרלי וחשוב הוא תהליך הצילום המורכב מכמה צילומים שונים למוצר, יחד עם גרפיקה, מידע טכני ואינפורמטיבי על המוצר ועוד.

עלינו לנצל בחכמה את כמות הצילומים שאמזון נותנת לנו תוך מתן דגש ליתרונות המוצר, פרקטיקה, צילומי תקריב, מידע טכני, תמונות אווירה ואופן השימוש. משמעות הצילומים והנראות הכללית של הליסט יכולה להשפיע רבות על חשיפת המוצר, כמות ההקלקות לעמוד וכמובן כמות המכירות. לכן כדאי לקחת בחשבון כל פרט ולהתייחס ברצינות לנושא שכנראה מכריע מי וכמה לקוחות ירכשו את המוצרים שלכם וחשוב לא פחות, האם הלקוחות יבינו דרך התמונות מה הם קונים בדיוק.

מה הופך תמונה לטובה?

במילה אחת - מקצועיות.

תמונה טובה היא כזו שמושכת את העין ובולטת ביער הסבוך של אמזון. כזאת שמוציאה את המוצר הכי טוב שאפשר.

היא צריכה להיות מדויקת בזוית הצילום שלה, באופי וסגנון התאורה, בחדות, בצבעוניות וכמובן ברקע וההשתלבות של המוצר בתמונה.

האם כל צלם יכול לצלם מוצרים?

בגדול כן. כל אדם שמחזיק מצלמה יכול לצלם מוצרים אבל לא כל צלם מבין את התורה של צילום מוצרים וכאן בדיוק נמצא ההבדל בין צלם לצלם מוצרים.

למה חשוב לעבוד עם צלם בעל התמחות וידע בצילום מוצרים?

כי כל מוצר הוא עולם ומלואו וכולל חלקים מאתגרים יותר ופחות לצילום ורק צלם מיומן ידע להוציא אותו בצורה המיטבית תוך הבלטה של מה שטוב וטשטוש של מה שנראה פחות טוב.

תמונה טובה מעבירה את המסר בצורה מדויקת – היא לא משאירה מקום לשאלות והלקוח רואה בה בדיוק את מה שרצינו שהוא יראה והבין את המסר שרצינו להעביר במדויק וללא תקלות.

כמו כן, תמונה טובה מעלה את הערך של המוצר בעיניי הלקוח מה שמאפשר לכם לגבות עליו מחיר גבוה יותר ולהגדיל את שורת הרווח שלכם.

אז איך תדעו אם הצלם שאתם בוחנים הוא צלם המתמחה בצילום מוצרים?

1. בקשו לראות תיק עבודות עם תמונות של מוצרים

אם הצלם שאתם בקשר איתו הוא צלם מוצרים, הוא אמור להחזיק בתיק עבודות עם צילומים של מוצרים שהוא צילם. בקשו לראות תמונות מוצרים על רקע לבן (ללא אנשים, ללא רקע ולא תמונות אווירה) והתרשמו מאיכות התמונות

2. חפשו צלם שהתמונות שלו עברו הכי מעט ליטושי פוטושופ

זהו אחד המדדים החשובים והאקוטיים בהבנת רמת המקצועיות של הצלם. ככל שהצלם שלכם יהיה מיומן יותר כך תקטן כמות העיבודים/תיקונים של התמונה בפוטושופ (מה שיביא להצגה אמינה ומציאותית יותר של המוצר).

3. הכרה והבנה של פלטפורמת המכירה (במקרה הזה אמזון)

אם אתם מוכרים באמזון רצוי (והגיוני) שתעבדו עם צלם מוצרים שמבין את הפלטפורמה. למה? כי התמונות באמזון (כמו כל דבר אחר בה) מגיעות עם שורה ארוכה של כללים ורגולציות ואם ניפול שם אנחנו גם מסתכנים בסגירת הליסט וגם מפספסים את הלקוח (מכיוון שלא בטוח שהצילום עונה על מה שהוא מחפש).

4. חפשו את המוצרים המצולמים באמזון ותראו אם הם עדיין שם

צילום טוב הוא בעל חיי נצח. אין באמת סיבה להחליף אותו כי הוא עושה את העבודה ומוכר ככה שאם הצילומים שנשלחו אליכם הם בני שנה/שנתיים ויותר כנראה שהם עושים את העבודה.

5. שאלו את הצלם על צורת העבודה שלו ומה הוא הביא בחשבון לפני שהוא מצלם מוצר

צלם שמדבר "אמזונית" אמור לדעת מה צילום טוב אמור להכיל בתוכו כדי למכור ולבלוט בשטח. את המידע הוא שואב מביצועי ה-PPC של המוצר וממחקר שבודק מה האנשים שקונים את המוצר מחפשים. המידע הזה הוא פרייסלס לבניית פריים ממיר ונכון ומי שאין לו את הראיה הזאת יכול לפספס כאן הרבה (מה שעובד באתר עצמאי או בסושיאל קומרס לא בהכרח יעבוד כאן).

bottom of page